Veganet spol. s r.o.

komletní IT servis


Bezdrátová konektivita

Info pro osvěžení

Wi-Fi je standard pro lokální bezdrátové sítě (Wireless LAN, WLAN) a vychází ze specifikace IEEE 802.11. Cílem Wi-Fi sítí je vzájemné bezdrátové propojení přenosných zařízení a dále jejich připojování na lokální sítě LAN. Wi-Fi zařízení jsou dnes prakticky ve všech přenosných počítačích a i v mobilních telefonech. Úspěch Wi-Fi přineslo využívání bezlicenčního pásma. V AD-HOC síti se navzájem spojují dva klienti, kteří jsou v rovnocenné pozici (peer-to-peer). Vzájemná identifikace probíhá pomocí SSID. Obě strany musí být v přímém rádiovém dosahu. Typická Infrastrukturní bezdrátová síť obsahuje jeden nebo více přístupových bodů (AP). Několik přístupových bodů může mít stejný SSID identifikátor a je plně záležitostí klienta, ke kterému se připojí a umožňuje tak klientovi volný pohyb ve větší síti (tzv. roaming).Zabezpečení sítě
- zablokování vysílání SSID
- kontrola MAC adres
- 802.1X (například RADIUS server), za pomoci 802.1X lze odstranit nedostatky zabezpečení pomocí WEP klíčů
- WEP. Šifrování komunikace pomocí statických WEP klíčů (Wired Equivalent Privacy) symetrické šifry, analýzou lze klíč relativně snadno získat.
- WPA. Kvůli zpětné kompatibilitě využívá WPA (Wi-Fi Protected Access) WEP klíče, které jsou ale dynamicky bezpečným způsobem měněny.
- WPA2.Kvalitnější šifrování (šifra AES), která však vyžaduje větší výpočetní výkon a proto nelze WPA2 používat na starších zařízeních.

 

Zrychlení, zpřesnění a celková optimalizace přenosu informací by dnes byla nemyslitelná bez přenosových datových sítí. Proto nabízíme spolehlivé bezdrátové sítě (WLAN) splňující normy 802.11a/b/g/n (WiFi), které umožňují pracovat s daty kdekoliv v administrativních budovách, tak i v otevřeném areálu, nebo popřípadě v skladovém areálu firem.

Ruckus Wireless - Smart Wifi


 


Společnost Společnost Ruckus Wireless byla založena v USA v roce 2003 za kapitálové podpory společností Motorola Ventures, T-Online Ventures a Sequoia Capital.

Společnost se od začátku zaměřila na vývoj bezdrátových technologií, které by umožnily bezdrátově přenášet i multimediální data citlivá na zpoždění a kolísání. Pro to aby bylo možné garantovat tyto vlastnosti, vyvinul Ruckus Wireless řadu unikátních technologií, které učinily z bezdrátové
sítě moderní komunikační platformu s dostatečným výkonem pro provoz multimediálních aplikací.

Díky systému aktivních antén BeamFlex™ poskytují přístupové body Ruckus výrazně lepší pokrytí než konkurenční technologie, technologie SmartCast™umožňuje plnohodnotné řízení QoS v rámci bezdrátové sítě. Automatickou součástí všech produktů Ruckus ZoneFlex (kromě outdorových přístupových bodů) je doživotní limitovaná záruka - jedinou podmínkou je, že technologie musí zůstat v rukou prvního majitele. Přesvědčte se i Vy že nasazení technologie Ruckus Wireless vytváří spokojené uživatele!

 Technologie ZoneFlex

Ruckus ZoneFlex je centrálně řízená bezdrátová síť primárně určená pro malé a střední společnosti (20 – 2000 mobilních uživatelů, tzv. SMB segment) a pro poskytovatele "hot zones".

Podobně jako všechna obdobná (enterprise) řešení nabízí centrální správu (veškerý management sítě řešíte přes jedno jediné administrátorské rozhraní) a distribuované pokrytí (do jedné sítě můžete zapojit stovky přístupových bodů, které se chovají pro uživatele zcela transparentně). Samozřejmostí
je podpora bez-výpadkového roamingu (nezbytné pro VoIP) a výkon dostatečný pro přenos multimediálního obsahu (IPTV).

Oproti všem konkurenčním enterprise řešením poskytuje Ruckus několik zásadních výhod:

Díky podpoře technologií BeamFlex poskytují přístupové body Ruckus až čtyřnásobné pokrytí v porovnání s konvenčními přístupovými body s všesměrovou anténou. Díky tomu lze dosáhnout identického nebo lepšího rádiového pokrytí i s použitím menšího počtu přístupových bodů.Technologie SmartCast umožňuje přenášet v síti data citlivá na jitter a latence bez obav z možných výpadků přenosu. Díky plnohodnotné podpoře multicast-u je možné bezdrátový systém ZoneFlex využít pro šíření videosignálu (obdobně jako produkt MediaFlex).Celý systém je navržený s důrazem na maximální efektivitu a jednoduchost, základní úkony (HostAccess) snadno zvládně po základním proškolení téměř kdokoliv. Většinu běžných nastavení je možné provést velmi rychle pomocí intuitivních průvodců.Navzdory výše zmíněným unikátním vlastnostem je systém ZoneFlex levnější než konkurenční řešení. Skutečnost že pro identické rádiové pokrytí vystačíte s menším počtem přístupových bodů cenu řešení dále snižuje. Vzhledem k důrazu na jednoduchost a efektivitu správy systému jsou provozní náklady bezdrátového ZoneFlex mnohem nižší než u konkurenčních řešení.
Zjednodušeně řečeno, technologie Ruckus ZoneFlex je ideálním řešením bezdrátové sítě pro 95%  na našem trhu!
 

Jsme držiteli osvědčení Ruckus Wireless.

 


VegaNet spol. s r.o., U Vorlíků 288/15, 160 00 Praha 6, provozovna VegaNet spol. s r.o., Olbrachtova 1045/16, 140 00 Praha 4,

IČO:25061844, DIČ:CZ25061844, tel.:+420 721 810 928
email: veganet @ veganet.cz, zapsaná v OR MOS 1.6.1996, odd.C, vložka 46317