Veganet spol. s r.o.

komletní IT servis


Kamerové systemy

Kamerový systém

Systém CCTV (Closed Circuit Television) je využití uzavřeného kamerového systemu ke sledování prostor, k zobrazování záběrů z kamer na monitorech a archivaci zaznamenaných záběrů pomocí vhodně rozmístěných kamer. Takové systémy můžeme také nazvat průmyslová televize.

Systém se skládá z kamer, hardwarového vybavení centra a obslužného softwaru.
Pomocí kamerového systemu můžeme identifikovat osoby nebo jiné objekty, které se pohybující ve snímané scéně. Systémy CCTV umožňují sledování záběrů v reálném čase, ale pokud je system vybaven zařízením pro archivaci dat i sledováním záběrů ze záznamu.
Kamerové systémy slouží jako důležitá pasivní ochrana objektů, ke sledování technologických procesů nebo pohybu osob a vozidel.

V případě osazení systemu zařízením pro archivaci dat je nutné se řídit "Zákonem o ochraně osobních údajů" (§ 1-51 101/2000 Sb. ZÁKON ze dne 4. dubna 2000 o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů) a provozovat system v souladu s podmínkami provozu danými Úřadem pro ochranu osobních údajů. Pak můžeme zaznamenané události dále zpracovávat.


Velice důležitou součástí CCTV je samotné zařízení - kamera, resp. kamery.
Kamery mohou být jak do vnitřního prostředí, tak do venkovního prostředí. Pokud budete chctít využívat CCTV systém v noci nebo za tmy, musí být system osazen infračerveným přísvitem, které se dá pořídit jako samostatné zařízení, nebo jako součást kamery.
Dále lze dosadit do systemu další zařízení, jako jsou např. IR závory, venkovní PIR detektory a další.

 

Instalace kamerových systému provádíme jak pro podnikatelskou tak i pro soukromou sféru.
Zhotovíme pro Vás bezpečnostní analýzu rizik a na jejím základě pro Vás navrhneme optimální řešení.

Specializujeme se na prověřené výrobky značek Axis, Vivotek a LG.
Pro instalaci, konfiguraci a řízení námi dodávaných kamerových systému využíváme platformu ATEAS Security System.

Platforma ATEAS Security je komplexní video dohledové řešení pro profesionální IP kamerové systémy zaměřené na plné využití potenciálu kamer, otevřené standardy a distribuovanou video inteligenci. ATEAS Security dokáže naplno využít potenciál koncových zařízení k maximálnímu zvýšení efektivity kamerového dohledu včetně možnosti připojení externích systémů, souřadnicových map, modulu detekce SPZ a dalších.

  


VegaNet spol. s r.o., U Vorlíků 288/15, 160 00 Praha 6, provozovna VegaNet spol. s r.o., Olbrachtova 1045/16, 140 00 Praha 4,

IČO:25061844, DIČ:CZ25061844, tel.:+420 721 810 928
email: veganet @ veganet.cz, zapsaná v OR MOS 1.6.1996, odd.C, vložka 46317